Bayilere Özel Stoksuz Satış

Bayilere Özel Stoksuz Satış

Stoksuz Satış

Ticaret sektöründe yaygın olarak kullanılan satış modelinden biri olan stoksuz satış, özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) tarafından az maliyet ile ürün satmak için tercih ediliyor. Bu iş modelinde satışı gerçekleştirilen ürünler online olarak tedarikçiden sipariş edilir. Yani ürün doğrudan tedarikçiden direkt müşteriye teslim edilir. 

Possafe olarak biz de müşterilerimize stoksuz satış imkânı sağlıyoruz. Stoksuz satış ile müşterilerini destekleyen Possafe, bayi sistemi ile bayi destek de sunuyor. Stokunuzda ürün olmasa dahi bizim stokumuzdan yararlanarak direkt olarak ürün satışı yapabilirsiniz. Stoklamadan ve depolamaya ihtiyaç duymadan gerçekleştirebileceğiniz stoksuz satış modelinde, depo masrafınız olmadan ürün satışı yapabilir ve kar edebilirsiniz. Satışı yapılan ürününüz bizim depomuzdan tedarik edilerek istediğiniz adrese kargo teslimatı olarak ulaştırılır. 

Stoksuz Satış Avantajları 

  1. Düşük miktarda sermaye ihtiyacı: Stoksuz satışın sağladığı avantajlar arasında ilk sırada, sermaye yatırımının çok düşük olması gelir. Herhangi bir ürünü stoklamanıza gerek kalmadığı için henüz satışını gerçekleştirmediği hiçbir ürüne para ödemek zorunda kalmazsınız. Bunun yanı sıra depo ihtiyacı olmadığı için depolama masrafı yoktur.
  2.  Operasyonel iş yükü azalır: Stok tutulmadığı için ürünün tedarikçiden alınması, depolanması, alıcıya gönderilmesi gibi işlemler ortadan kalkarak operasyonel iş yükü tedarikçide kalır. Operasyonel iş yükünüzü Possafe olarak biz üstleniriz.
  3. Personel giderleri düşer: Operasyonel iş yükünün büyük bir kısmının oradan kalkması ile lojistik, teknik servis gibi departmanlara gerek duymazsınız. Böylece bu alanlarda çalışan çalıştırmanıza gerek duymadan satış yapabilirsiniz. 
  4. Ürün çeşitliliğinde artış sağlanır: Stoklu satışta, her ürün için önceden satın alma işlemi gerçekleştirmek gerekirken, stoksuz satış ile satışta böyle bir işleme gerek olmaz. Bu sayede, Possafe ile anlaşarak ürünlerimizi satışa sunabilir ve stoklu satışa göre çok daha fazla ürünü satışa çıkarabilirsiniz.
  5. Satılmayan ürünler sorun olmaktan çıkar: Stok gerektiren satışlarda herhangi bir ürün stok yapıldığında, o ürünü mutlaka satmak gerekir çünkü o ürüne bedel ödenir. Ancak stoksuz satışta herhangi bir ürününüz satılmadığında, sizin herhangi bir yükümlülüğünüz olmaz ve satılmayan üründen dolayı maddi bir zarara uğramazsınız.